ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۵:۱۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / صداي مردم, نوا و نما > احداث تالار ملل هرسین در مجاورت دود و بوی زباله های شهری!

احداث تالار ملل هرسین در مجاورت دود و بوی زباله های شهری!

اگر اراده و برنامه ای جهت دفع اصولی پسماندهای شهری وجود نداشته باشد احداث این تالار در مجاورت زباله ها کارعاقلانه ای نیست و بهتراست درمکان احداث آن تجدیدنظری صورت بگیرد.

صدای مردم /بیستون نیوز” شب گذشته به اتفاق خانواده راهی پارک دانشجو شدیم .خانواده های زیادی جهت استفاده از این پارک امده بودن به حدی که پیدا کردن یک فضای خالی جهت پهن کردن زیرانداز سخت بود.
باعث خوشحالی بود که همشهریان زیادی ازاین فضا سبز و مکان پرنشاط پارک استفاده میکنن؛شاید نیم ساعتی نگذشته بود که متاسفانه دودی سیاه کل فضا پارک را در بر گرفت و بوی بسیار نامطبوع آن درهمه جا پخش شده و باعث پراکنده شدن جمعیت گردید.
هرچند این دود و این بوی نامطبوع مهمان همیشگی ورودی شهرمی باشد برای مردم هرسین نا اشنا نیست و چهره زیبای هرسین مخصوصا ورودی شهر را زشت می کند.
باید از مسئولین شهرسوال کرد که چرا استفاده از معدود امکانات شهرنیز برای مردم به خوبی فراهم نیست؟
چرا باید فضای به این زیبای که هزینه های زیادی جهت ساخت ان شده اینچنین موردبی مهری قرار گیرد.
جناب فرماندار خودتان بهترمی دانید که ضرر و زیان این دود و بوی نامبوع و مضر حاصل از سوزاندن پسماند و زباله های شهر اگر بیشتر از موضوع اب و نیاز به تصفیه خانه نباشد کمتر نیست؛
چرا بعد از سالیان سال هنوز فکری به حال این پسماندهای شهری نمی شود.
درتمام دنیا اخرین روش برای نابودی زباله ها اتش زدن آن می باشد.بماند که حتی منبعی جهت تولید برق و کمپوس …می باشد ولی در هرسین ساده ترین و ابتدایی ترین روش بکارگرفته می شود.البته ما انتظار تولیدبرق را از شهرداری هرسین نداریم ولی اینکه روش علمی جهت دفع زباله صورت بگیرد توقع زیادی نیست.
البته بنده و دیگر دوستان ازسال۸۵ پیگیراین موضوع بوده ایم وبارها به ادارات مربوطه مراجعه کرده ایم ولی جوابی نگرفته ایم ونهایتا بایک جمله که “ما اتش نمی زنیم وگاز متان تولیدی از زباله ها باعث اشتعال میشود” مواجه می شدیم.
حال باتوجه به دلسوز و  پیگیرکار بودن امام جمعه محترم و شخص فرماندار محترم انتظارحل این معظل را برای همیشه داریم.
هرچند این روزها شاهد مراسم کلنگ زنی واحداث تالارملل درپارک دانشجو هستیم
لازم است این نکته را یاداوری کنیم اگر اراده ای وبرنامه ای جهت دفع اصولی پسماندهای شهری وجود نداشته باشد احداث این تالار دراین محل کارعاقلانه ای نیست و بهتراست درمکان احداث ان تجدیدنظری صورت بگیرد.

والبته یک راه حل کوتاه مدت حداقل دراین شبهای گرم که مراجعه مردم به پارک دانشجو زیادمی شود این است که هرروز غروب مقدارزیادی اب بر روی زباله ها پاشیده شود که شاهد شعله ور شدن و نهایتا پراکنده شدن دود و بوی نامطبوع آن نباشیم.

حمیدرضا قاصدی از فعالین محیط زیست

نظرات شما

  علیرضا می گوید :

  با سلام و عرض احترام
  متن بسیار زیبائی بود متین و قابل اعتنا حرکتی که گذشتگان ما در جانمائی پسماندهای شهری انجام داده اند هر چند در آن برهه زمانی فاصله ای دور و پرت از منطقه شهری بوده است و مطمئنا آلودگی های آن نیز بیشتر بیولوژیکی بوده و از محصولات و مصنوعات امروزی کمتر به چشم می خورده که در اکثر موارد در طبیعت جذب و دفع می شد اما به مرور باعث ازدیاد آلودگی ها و زباله های امروزی شد که علاوه بر جلوه زشت باعث تخریب زیست محیطی و آلودگی هوا نیز شده است هرچند بنا بر اظهارات مقامات مسئول اشتعال آن غیر انسانی بوده و بر اثر فعل و انفعالات جوی و محیطی این دود ها ساطع می شوند
  حال چند سوال :
  به نظر شما چه مکانی برای امحاء حجم انبوه زباله شهری باید در کجا و چگونه نظرگرفته شود ؟
  آیا مکان جدید به هر نحو ممکن باعث لکه زیست محیطی دیگر نمی شود ؟
  آیا برنامه جامع و علمی در جهت این مشکل به ادارات ذیربط توسط هر کس صرف نظر از مسائل اعتباری و اجرائی تا کنون ارائه شده ؟
  من و شمای همشهری به عنوان دلسوزان چه مشکلی را می توانیم رفع کنیم که در حد و توان ما باشد ؟

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید