ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۵:۱۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / ورزشی > تغییر احتمالی میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲

تغییر احتمالی میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲

با افشای فساد و کلاهبرداری و استعفای پلاتر از این نهاد پلیس آمریکا روند اعطای میزبانی جام جهانی در سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ را مورد بررسی قرار داد.

سرویس ورزشی بیستون، در ماه مه ۲۰۱۵، چهارده نفر از جمله تعدادی از مقامات عالی رتبه فیفا به اتهام فساد مالی و کلاهبرداری در زوریخ سوئیس بازداشت شدند. حکم جلب این افراد به درخواست وزارت دادگستری ایالات متحده توسط دادگاهی در نیویورک صادر شد و پلیس آمریکا رسماً وارد پرونده دو میزبان جام جهانی روسیه و قطر شده است و قصد دارد روند اعطای میزبانی به این دو کشور را بررسی کند.

میزبان جام جهانی
آمریکا در رقابت با روسیه و قطر نتوانست به میزبانی جام جهانی برسد و اکنون بهترین شرایط برای تغییر این شرایط به وجود آمده است. فساد پشت فساد و در نهایت استعفای بلاتر باعث شده است تا پلیس آمریکا این بار به دنبال هدف دوم خود یعنی نحوه اعطای میزبانی به روسیه و قطر باشد.
به گفته یک مقام امنیتی به نیویورک تایمز، FBI رسما وارد فرآیند اعطای میزبانی جام جهانی به دو کشور قطر و روسیه شده است.
در همین رابطه، مطرح شد که دولت آفریقای جنوبی برای گرفتن میزبانی جام جهانی ۲۰۱۰، ۱۰ میلیون دلار رشوه به جک وارنر، نایب رئیس سابق فیفا داده است. با توجه به مشکوک بودن انتخاب روسیه و قطر به عنوان دو میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲، FBI صحت این موضوع را بررسی می کند تا جهان فوتبال از شک و ابهامات به وجود آمده در این رابطه، آگاه شود.
خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید