ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۵:۰۹
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / گزیده اخبار, ویژه استان > جانی تازه در کالبد کارخانه قند بیستون

جانی تازه در کالبد کارخانه قند بیستون

بیستون را همه با آثار باستانی و کتیبه معروف داریوش می شناسند.اما برای مردم بومی منطقه بیستون،کارخانه قند شاهرگ حیاتی کشاورزان و کارگران منطقه است.

 

كارخانه قند بيستون در شهر بيستون از توابع شهرستان هرسين استان كرمانشاه ، در ۳۰ كيلومتري شهر كرمانشاه و در مجاورت كوه بيستون واقع گرديده است . اين كارخانه در سال ۱۳۴۰ توسط متخصصين آلماني ساخته شده و اكثر وسايل مورد استفاده براي صنعت قند سازي و ماشين آلات و دستگاههاي كارخانه از شركت سالز گيتر آلمان مي باشد .

49652567786938804687

تاريخ مونتا‍‍ژ و اولين بهره برداري كارخانه قند بيستون سال ۱۳۴۲ مي باشد كه ظرفيت اسمي اوليه آن ۱۰۰۰ تن چغندر در شبانه روز بوده و ظرفيت اسمي كنوني آن ۲۰۰۰ تن چغندر در شبانه روز ، كه قابل توسعه به بيش از ۳۰۰۰ تن در شبانه روز مي باشد .

   اين كارخانه با استفاده و با بهره گيري از دانش و تخصص مهندسان و كاركنان با تجربه و ماشين آلات و وجود آزمايشگاههاي مجهز ( آزمايشگاه خاك ، آزمايشگاه شيمي ، واحد R&D ) و با بهره گيري از توان تخصصي گروه كنترل كيفي قادر به توليد محصولاتي با عالي ترين كيفيت در سطح كشور مي باشد . اين شركت علاوه بر تأمين نياز داخلي نسبت به صادرات شكر نيز به خارج از كشور اقدام مي نمايد . محصولات اين كارخانه طبق استاندارد ملي ايران توليد و عرضه مي شود .

th

سالهای نه چندان دور، از اوایل پاییز تا اواخر زمستان،شهر بیستون شاهد صف های طویل کامیون های چغندر قند جلو درب تحویل کارخانه قند بیستون بود،اما به دلایلی، چند سالی بود که کسادی کارخانه قند تاثیر بد خود را بر زندگی و درامد کارگران فصلی و کشاورزان منطقه گذاشته بود.

رونق کارخانه قند بیستون در سالهای نه چندان دور همواره با نام مهندس بهمنی می آید.با رفتن مهندس بهمنی کارخانه از روزهای اوج خود فاصله گرفت.تا جایی که این کارخانه با سابقه و فعال امورات خود را با فروش املاک خود در دیگر شهرها می گذراند.و به جای تولید قند تبدیل به یک کارگاه واردات شکر وتبدیل آن به قند کله شده بود.

این روزها اما خبر های خوبی از داخل این مجموعه فعال و با سابقه به گوش می رسد.حضور مدیریتی قوی و منسجم نوید بازگشت به روزهای اوج را برای مردم منطقه می دهد.

کارخانه قند بیستون با تحویل ۲۰۱هزار تن چغندر قند از کشاورزان منطقه،شهرستانهای اسلام آبادغرب،ماهیدشت،بوکان ومیاندوآب بالاترین حجم تحویل چغندر را از سال۱۳۸۶ داشته است.

این در حالی است که از این مقدار چغندر حدود۲۵هزار تن شکر،۱۴هزار تن تفاله خشک و ۱۰هزار تن ملاس استحصال گردیده است.

این مهم با تلاش شبانه روزی مدیریت عامل مهندس رمضانی،ریاست کارخانه مهندس تبرک و کارگران زحمتکش کارخانه به نتیجه رسید.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید