ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۵:۲۳
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / عناوین برگزیده, یادداشت > شیوع بیماری تملق و چاپلوسی بلای این روزهای شهر هرسین

شیوع بیماری تملق و چاپلوسی بلای این روزهای شهر هرسین

این روزها فضای فرهنگی شهر هرسین تبدیل شده به یک کلکسیون رنگی از انواع بنرهای تبریک، تشکر، تملق و چاپلوسی! که البته این کارها به دو دلیل صورت می گیرد، اینکه یا خود طرف و یا اطرافیان به او می گویند که البته که مردم باید بدانند چه کسی رئیس شده و یا پای واژه چشم هم چشمی به میان می آید و در هر دو حال برای ملتی که انتظارش از یک مسئول صرفأ یک خدمت صادقانه است هیچ منفعتی ندارد.

یادداشت بیستون نیوز/ جدای از باندبازیهای حزبی و جناحی و سیاست زدگی هایی که در انتصاب برخی مسئولین در شهرستان هرسین این روز ها دیده می شود مسئله مهم تغییر در کابینه است که انگار طرف آمده که ده سال ریاست کند و برای ریاست خود نیاز به یک خانه تکانی اساسی دارد فارغ از این موضوع که اینکار تا چه میزان لازم است و چقدر به سیستم مدیریتی آن اداره ضربه می زند.

 %d8%a8%d9%86%d8%b1

مسئله ای که این روزها شهرستان ما درگیر آن است شیوع نوعی تملق و چاپلوسی خاص است که رنگ و لعاب آنرا می توان از لحظه ورود به شهر احساس کرد.

اگر فردی اهل هرسین نباشید و وارد این شهر شود ممکن است این فکر به ذهنش خطور کند که شاید یک همایش بین المللی در جریان است و یا یک جشنواره خاص در شهر برپاست اما کمی دقیقتر که شوید متوجه میشوید ماجرا چیز دیگریست!

این روزها فضای فرهنگی شهر هرسین تبدیل شده به یک کلکسیون رنگی از انواع بنرهای تبریک، تشکر، تملق و چاپلوسی! که البته این کارها به دو دلیل صورت می گیرد، اینکه یا خود طرف و یا اطرافیان به او می گویند که البته که مردم باید بدانند چه کسی رئیس شده و یا پای واژه چشم هم چشمی به میان می آید و در هر دو حال برای ملتی که انتظارش از یک مسئول صرفأ یک خدمت صادقانه است هیچ منفعتی  ندارد.

امروز این ضعف فرهنگی و اجتماعی به حدی در شهرستان عادی شده است که حتی یک معاونت برای تبریک از خود از مسئول حراست فلان شهرستان بنر تبریک می زند ، حال فارق از خلاف بودن یا نبودن این مسئله به نظر می رسد بیشتر از همه شأنیت ارگان های نظارتی در ادارات پایین می آید هر چند که اگر نظارتی بود این مشکلات را نداشتیم.

سوال اینجاست که آیا انتصاب شخصی که مسئولیت قسمت کوچکی از یک مجموعه یا اداره را برعهده دارد کار شاق و خاصی است که باید برای تبریک این مساله تا بدین حد جلو رفت و چند قسمت از شهر را بنر زد؟

هر چند علی‌رغم مطالب عنوان شده نصب پرده و بنر تقدیر و تشکر کار نابجا و ناشایستی نیست اما افراط در این مقوله آنهم در نقاطی که نیاز کارهای فرهنگی و اجتماعی شهرستان است به ضرر جامعه تمام می شود.

در این میان لازم است مسئولین شهر نسبت به این موضوع حساس شده و فکری بحال خلوت شدن کلکسیون پرده‌های متملقانه در شهر و خلوت کردن فضا برای مسائل فرهنگی بکنند.

منبع دیوانگاه

نظرات شما

  ناشناس می گوید :

  خبرگزاری آریا-گفتگو با هدایت خانی زاده: هرسین شهری که به رقم برخوردار بودن از پتانسیل بالای اقتصادی هنوز به لحاظ اقتصادی فقیراست وکماکان در حسرت زیرساخت شهری مناسب از جمله نبود مهمانسرا به سر میبرد . برشمردن مسائل و مشکلات پیرامون حوزه شهری از زبان دکتر هدایت خانی زاده (عضو کنونی شورای شهر هرسین )
  به گزارش خبرگزاری آریا از کرمانشاه ، خانی زاده اساسی ترین مشکل شهر را رکود بازار، بیکاری و فقر دانست و عنوان کرد : به لحاظ شهری مشکلات عدیده ای گریبان گیر شهر هرسین میباشد. که اهم این مشکلات عبارتند از نبود زیرساخت شهری مناسب از جمله مهمانسرا جهت اسکان مسافرین،نبود فرهنگسرا،عدم مبلمان شهری مناسب،عدم وجود فضای تفریحی کافی برای شهروندان،کمبود فضای سبز،نبود آسفالت مناسب برای معابر و از همه مهم تر مکان فعلی زباله هرسین.
  خانی زاده در پاسخ به این سوال که با توجه به آمار برآوردی سرانه تفریح جوانان این شهرستان از ضریب درصدی بسیار کمی برخوردار است این گونه مطرح کرد:
  از حدود سه سال پیش که در جایگاه شورایی قرار گرفتیم همزمان با روی کار آمدن دکتر روحانی تدابیر لازم برای رفع این مشکلات اندیشیده شده که متاسفانه به دلایل مختلفی از جمله نبود منابع مالی پایدار و سیستم بوروکراسی طویل اداری مشکلاتی بر سر راه تحقق این برنامه ها بوجود آمد.لازم به ذکر است شورای شهر دستاورد های خوبی از جمله مرمت سراب هرسین را در کارنامه خود به ثبت رسانیده است که در حال حاضر برای آبادانی و مرمت فضای باستانی آن نیز اقدامات لازم انجام شده است.
  این عضو شورای شهر در رابطه با مبحث همکاری افراد متخصص در امور توسعه وعمران شهری این چنین توضیح داد: اعضای شورا باید امور خود را با مشورت کارگروه ها اداره کنند ، و به عقیده من متاسفانه همکاری مناسبی بین شورا و صاحب نظران متخصص صورت نگرفته است.
  دکتر خانی زاده در خصوص طرح های در دست اقدام شهرداری هرسین اینگونه مطرح کرد: مدیریت شهری طرح های عمرانی زیادی را در دست اقدام دارد که سرعت انجام این اقدامات منوط بر منابع مالی کافی وپایدار میباشد.
  خانی زاده ایجاد پارک ها را یکی از طرح های مهم دانست و نیز از بحث تغییر کاربری ورودی شهر از نور آباد لرستان در حال بررسی وتصویب استانداری میباشد خبرداد.
  =======================================================
  باز انتخابات نزدیک شد و اعضا شروع به برشمردن مشکلات کردن خواهشمندیم رسانه ها مجازی از افراد لایق جهت حضور در انتخاب شورا دفاع کنند نه ….

  پاسدار می گوید :

  در اخر متن کلمه فعلی به اشتباه فعال نوشته شده با عرض پوزش اصلاح می کنم

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید