ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۵:۱۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده, عناوین برگزیده, گزیده اخبار, ویژه استان > مرغ مسئولین هرسین کماکان یک پا دارد

مرغ مسئولین هرسین کماکان یک پا دارد

به گزارش خبرنگار بیستون، جمعی از مردم و فعالان عرصه محیط زیست هرسین با تهیه و امضای طوماری از استاندار کرمانشاه خواستند که شخصا به حل معضل زباله این شهر ورود پیدا کند.     این در حالی است که چند نفر از متخصصان دفن و امحا زباله در حضور حسن سلیمانی نماینده حوزه شرق […]


به گزارش خبرنگار بیستون، جمعی از مردم و فعالان عرصه محیط زیست هرسین با تهیه و امضای طوماری از استاندار کرمانشاه خواستند که شخصا به حل معضل زباله این شهر ورود پیدا کند.

 

 

این در حالی است که چند نفر از متخصصان دفن و امحا زباله در حضور حسن سلیمانی نماینده حوزه شرق استان خواستار در اختیار نهادن وسایل و تجهیزات کافی جهت حل این مشکل به آنان را داشتند که با استقبال فرماندار شهرستان هرسین قرار گرفت. اما پس از پیگیری های زیاد از سوی این فعالان مشخص گردید که مسئله در حد یک قول و حرف مسکوت مانده و شهرداری هرسین بصورت غیر اصولی اقدام به باز نمودن و زیر و رو کردن تلی از زباله های سالهای گذشته نموده است.

 

 

از دیگر مواردی که مورد اعتراض ساکنین شهر هرسین، انتقال زباله های بیستون ،پتروشیمی و دهیاریهای حوزه به این مکان است.پیشتر شورش فرامرزی شهردار بیستون گفته بود که انتقال زباله های ما به هرسین با مجوز و استعلام محیط زیست این شهرستان انجام میشود و بنا بر این استعلام تنها مکان فعلی دفن و دپوی زباله در سطح شهرستان همین مکان فعلی است.

 

 

 

اگرچه یک عضو شورای شهر با توقیف موقت کامیون حمل زباله بیستون توسط نیروی انتظامی،برای چند ساعت قصد ممانعت مجدد کامیونهای حمل زباله به هرسین را داشت اما بنظر میرسد که این کار با چراغ سبز مسئولین ارشد شهر هرسین انجام میشود که توجیه این کار وجود محوطه های باستانی در بیستون عنوان شده ، هرچند راه حل ساده تری هم وجود دارد و آن انتقال زباله های بیستون به کارخانه بازیافت کرمانشاه است که گویا داشتن هزینه !!! تنها دلیل انجام نگرفتن این کار قلمداد می شود.

 

 

 

خانم صفدری کارشناس ارشد محیط زیست و دانشجوی دکتری این رشته به خبرنگار بیستون گفت:متاسفانه شهرداری هرسین با این اقدام باعث انتشار میکروب و ویروس زباله های سالهای گذشته نموده که در این بین زباله های بیمارستانی نیز در میان آنها به چشم می‌خورد که خطر انتشار سیاه زخم و برخی میکروبها که در شرایط سخت هم تا ۲۰۰ سال قادر به بازیابی خود و تولید بیماری هستند.مسئولین عزیز توجه داشته باشند که در صورت جابجایی محل کنونی دفن زباله نیاز به پلمپ و دفن اصولی این مکان نیز به شدت حس می شود.همچین با شروع بارندگی خطر آلودگی آب های زیرزمینی و چاههای آب اطراف نیز دور از ذهن نیست.با انتشار فیزیکی زباله ها به زمین های کشاورزی اطراف ،باعث نگرانی و اعتراض این زمین داران هم خواهیم شد.

 

 

 

اقدام اخیر در حالی صورت گرفت که امیر شاه آبادی فرماندار هرسین با حضور در محل دفن زباله ها دستور این کار را صادر کرد، در صورتیکه برای این کار نیاز مبرمی به استعلام و مجوز رسمی از سوی نهادهای حاکمیتی از جمله سازمان محیط زیست و شبکه بهداشت ودرمان شهرستان است.

 

 

اعتراضات مردمی از آنجا آغاز شد که تنها پارک فعال و قابل استفاده هرسین که همان پارک دانشجو می باشد در معرض دود ناشی حاصل از احتراق زباله های هرسین قرار دارد و به گفته کارشناسان این دود بسیار سمی و خطرناک است و در اثر شدت استنشاق این دود خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید