ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : پنجشنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۰۵:۱۱
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده, یادداشت > موج تغییرات بسیار جالب و قابل تامل است

موج تغییرات بسیار جالب و قابل تامل است

موج تغییرات بسیار جالب و قابل تامل است. این تغییرات با دامنه محدود(از میان تمامی وزارتخانه و مدیران کل اش در استان ها)، گویا فقط محدود شده است به تغییر مدیران منصوب به وزارت کشور

به گزارش خبرنگار بیستون نیوز

موج تغییرات بسیار جالب و قابل تامل است. این تغییرات با دامنه محدود(از میان تمامی وزارتخانه و مدیران کل اش در استان ها)، گویا فقط محدود شده است به تغییر مدیران منصوب به وزارت کشور.
? یعنی فقط استاندار (که خود مدیرکل وزارت کشور محسوب شده و بازوی محرک بر دیگر ادارات کل وزارتخانه های بیست گانه است)، گویا توانش به تغییر مدیران زیرمجوعه خود یعنی معاونین و فرمانداران محدود شده و گویا تعامل و همکاری بین وزیران (مدیران کلان کشور و‌هیئت دولت) جهت تغییر مدیران کل اش در استان وجود عینی نداشته و تقریبا ۵٪ تغییرات مدنظر استاندار شدنی خواهد بود
(که آنهم بدون حاشیه نیست و تغییرات فرمانداری ها که لازم است اطلاع دهم فقط دو الی چهار نفر ابقا و‌بقیه عزیزان به تدریج جای خود را به فرد دیگری خواهند داد، قابل نقد و‌تحلیل است).
?با این که عدم مشی اصلاح طلبی استاندار(به معنای استاندارد و‌ بایسته خود) کاملا مشهود بوده، انتظار داریم حداقل اعتدالگرای ایشان به همان کیفیت و عرضه ای باشد که رئیس جمهور در آن تراز قرار دارد.
?البته جا دارد موردی را جهت یادآوری کم کاری ما فعالین سیاسی، رسانه ای و … شهروندان در انتخابات مجلس(البته بیشترین تقصیرات بر گردن استاندار اسبق و معاون سیاسی ایشان میباشد که نتواستند همچون استانداران و مدیران آذربایجان، گیلان، و … با تمرکز و‌برنامه ریزی (البته در لوای قانون) برروی گزینه های متعادل و فراهم کردن زمینه شناخت، معرفی شان به عموم و خصوص و‌ نیز لابی با نخبگان شورای نگهبان و یا تکیه به الیت های مرکزنشین جهت صلاحیت انها «نظیر لاریجانی ها، رضایی ها و…»اینچنین باعث عدم توازن نمایندگان مجلس با توزیع ۷/۵ به ۵/ ۰ به نفع اصولگرایان، سهم بیشتر در این وضعیت داشته) و البت ماها نیز میتوانستیم با رای دادن به گزینه های معمولی باعث برهم زدن اینچنین نتیجه ای شویم که حداقل کارکردش تعامل میان کارگزاران قوه مجریه و قوه مقننه در استان و توجه و‌تمرکز بیشتر دولت بر استان و …
?و‌اینک نیز یکی دیگر از تبعات آن پروسه را بایست بپذیزیم و بدانیم استاندار خودش مایل به دخالتها، و سفارش ها جهت تصدی پست های زیرمجموعه مدیریتی خویش نبوده و تغییرات مدنظر صدردصدی خود را ابتدا به ساکن خواهان است و علی غیر.
✅بنابراین در وجود و ظهور متغیرهای مداخله گر بر تصمیمات و نیروهای تیم استاندار، بصورت غیرمستقیم این خود ماییم که مقصر و عامل می باشیم.
به امید استان و‌مردمانی توسعه یافته// افشین منوچهرآبادی: جامعه شناس و فعال سیاسی

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید