ناحیه اصلی منو
ناحیه منو

پايگاه خبری تحليلی بيستون

شامل اخبار اجتماعی,فرهنگی,سیاسی,ورزشی,ويژه استان كرمانشاه و شهرستان هرسين

امروز : چهارشنبه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۷ ، ساعت : ۱۵:۰۸
مکان فعلی شما : صفحه اصلی / یادداشت > یاداشت: مرگ طلا در ایران

یاداشت: مرگ طلا در ایران

طلاق _اعتیاد_بیکاری و بسیاری از اسیب های اجتماعی دیگر در نتیجه عدم صحیح استفاده از زمان و ضعف در اموزش استفاده از وقت می باشد.

شاید با این جمله معروف (وقت طلاست) برخورد کرده باشید. پیشوایان دینی و بزرگان ما از اهمیت زمان و نحوه استفاده از ان توصیه های مهمی داشتند. رسول اعظم فرمودند در روز قیامت از عمر انسان بطور عموم و از جوانی به طور خصوصی پرسیده می شود که در چه راهی سپری شده و فرمودند فراغت را قبل از اینکه مشغول شوی غنیمت شمار .. دراین مقاله قصد داریم به موضوع وقت بپردازیم بااینکه گذشتگان به اهمیت استفاده از زمان به کررات تاکید کردند و حضرت علی ع بزرگترین تفریح را کار می داند چرا امار بیکاری در ایران به گفته ریاست جمهور محترم در همایش گرامیداشت هفته قوه قضاییه درسال ۹۵برگزار شد ۳۰درصد در بین سن۱۹تا۳۴ است چرا امار اعتیاد در ایران طبق امار جهانی  ۲/۲ در بین بزرگسالان است که بیشترین میزان در کل جهان محسوب میشود طبق این امار ۸۰درصد اعدامیان ایران قاچاقچیان مواد مخدر هستند جالب است بدانید مهمترین عامل اعتیاد بیکاری است امار روبه رشد طلاق _اعتیاد_بیکاری و بسیاری از اسیب های اجتماعی دیگر در نتیجه عدم صحیح استفاده از زمان وضعف در اموزش استفاده از وقت می باشد وقتی میگوییم مرگ طلا در ایران به ان معناست که این افراد که در این مسیر تلف میشوند به دید فرصت و طلا به انها نگاه شود تا نسبت به استفاده از این طلاها حریص شد ایا وقت ان نشده که بازنگری در برنامه های فرهنگی و اموزش و محتوای انها وعزم جدی تر در فرهنگ سازی استفاده از وقت که سرمایه ملی است انجام شود .

مسلم غلامی کارشناس ارشد علوم تربیتی ومشاور امورجوانان فرماندار هرسین

نظرات شما

  اله یار ملکی می گوید :

  سلام بر جناب غلامی :::: درسته ..برای ما تا اینجای کار وقت از همه چیز بی ارزش تر بوده است ..جوانها همه خوشبختی را در این می بینن که یکشبه پولی بدستشان برسه و بذارنش بانک بعدش بخور وبخواب ….این چیزیه که بعضي ها دارن فرهنگ سازی میکنن …واحسرتا به این توهم …در تمام می میرن برای نیروی کار اونوقت شخص بنده توی خانواده ام ۴ برادر بیکار دارم که حاضر پشکل را جارو کنن ..اینقد برایشان کار عار نیست ..اما نیست….بخدا نیست …حتی کارگری صفر هم نیست ….

  هرسینی می گوید :

  سلام. آقای غلامی عمده دلیلش آینه که اکثر ما جوان ها و من شما بلند پردازیم. و میخوایم یه شبه ره صدساله رو بریم. یا به این دولت و اون دولت میرسلیم تا استخدام بشیم. یا میخوایم خودمون رو برای انتخابات شورا مطرح کنیم.مخلص کلام اینکه دنبال کار دولتی هستیم همش و پشت میز نشینی و برای رسیدن به هدف هر کاری میکنیم و ادعای آزادگی و ازادمردیمون گوش فلک رو کر کرده. مردم برای انتخابات آگاهن و خدا رو شکر فیلتر شورای نگهبان چیز خوبیه.

  مردم شریف هرسین از این شورای فعلی که همه وقت و هزینه ها رو صرف ختلافات شخصی کردن و قبلی ها که هفت سال بودن درس عبرت بزرگی گرفتن و به هرکسی رای نخواهند داد. و انشالله با یاری خدا طرفداران فتنه و اسلام آمریکایی نه استخدام خواهند شد و نه برای انتخابات تایید صلاحیت. التماس دعا هرسینیان دیار دارالمومنین.

  بنظرم عنوانش رو مینوشتید مرگ صداقت مدعیان دروغین اصلاحات بهتر بود. راستی آقای حسن سلیمانی استخدامت کرد آقای مسلم غلامی؟ بنظرم مثل برادرت نون باز تو بخوری بهتره
  تا این کارا. واقعا دلسوزانه میگم مشاور جوان فرماندار نون و آب نمیشه.به فکر عزت و آبرو باش آقای غلامی مشاور جوان …………………………………………………………………………………

  رسول نادری می گوید :

  جانان این یادداشت راجب اهمیت استفاده از وقت است ارتباطش اسلام امریکایی چیه ظاهرابانویسنده مشکل دارید

  پاسدار می گوید :

  به نظر میرسد بیشترین هدف نویسنده معرفی خود بعنوان مشاور جوانان بوده است . چهار راه انقلاب ایستگاه نصب بنرها می بایست میزبان مسئولیت ایشان هم میشد .مداحان در معرفی ایشان کوتاهی نکنند. امید است ایشان هم با صداقت ،صدای مظلومیت جوانان را بگوش مسئولین ذیربط برساند که عامل اعتیاد و بسیاری از مفاسد بیکاری است و باید بدون کتمان به آن پرداخت . مبارزه با معضل بیکاری با شعار و گریه حل نمی شود ،فقط عمل همراه با برنامه ریزی وهدف و آینده نگری واستفاده از افکار بلند برنامه ریزان دلسوز و بدون حاشیه که خلاقیتها ی کلانی در مغزشان زندانی است و باید انان را کشف وبکار گیری نمود و با اجرای طرهای ارزشی جوانان را نجات داد . برخی مسئولین خود سد و مانع پیشرفت هستند و بدلیل محدویت جهان بینی ،ایجاد طرهای کلان را نمی بیند ویا به ان اعتقادی ندارند.کشف راهکارها و عملی کردن انها خدمت صادقانه به کشور عزیزمان ایران و حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است.

خبرنامه ایمیلی

با عضویت در خبرنامه حساب من جدیدترین اخبار اقتصادی را هر شب در ایمیل خود مشاهده کنید